Přeskočit na obsah

Vítejme v roce 2022

Tak Vás tady opět vítám. Je první den roku 2022 a je mou milou povinností napsat první příspěvek. Co jsem si ve starém roce 2021 přál, to se splnilo. Ale už ho máme všichni za sebou, tak se pojďme podívat, co nás letos čeká a snad i nemine.

Antonis (rOEN911) Karidis

IL-2 Sturmovik: Great Battles Series
Pevně doufám, že letos bude dokončena mapa Normandie. Jsem zvědavý, jak se s tím team IL-Sturmovik popere. Snad to nebude stejná pustina jako je na mapě Rheinland. To by hodně zamrzelo. Chce to vesničky, statky, samostatná stavení, mlýny atd. Určitě se letos dočkáme kokpitu na Dakotu (C-47A) a pokud půjde vše dobře, tak i rumunského stroje IAR-80/81. U Douglas C-47A předpokládám marketingový tah v podobě přerodu na Lisunov Li-2. Ne extra náročné a nějaký ten dolar by z toho mohl být. Pokud se bude mapa Normandie blížit do finální fáze, Jason Williams určitě představí svůj budoucí plán. Já osobně bych klidně zůstal na území bývalého Sovětského svazu. Murmansk, Kurland, Krym, Lvov atd. Nicméně bych se nebránil ani rozšíření západní fronty. Pokud se pojede na jih, horkým kandidátem je Itálie a Sicílie (s africkým pobřežím bych moc nepočítal). Ani oblast Balkánu by neudělala žádnou ostudu – Rumunsko, Bulharsko a Maďarsko. Neříkejte nic 🙂 . A nakonec tu máme ještě severní oblast jako je Finsko (Na tom se dělalo, nebo tajně dělá. Kdo ví, nepoví.), Dánsko nebo třeba Norsko. A potom je zde Jasonem milovaný Pacifik. Výhodou je, že na evropská bojiště mají vytvořeno spoustu letadel a vojenského arsenálu, který mohou ihned použít. Tichomoří by vyžadovalo větší rozsah prací. A máme tu spoustu vody! Slané vody! Bez okolků musím konstatovat, že současný vzhled mořské hladiny prostě pěkný není. Za mě osobně bylo zatím nejlépe zpracované moře v IL2-Sturmovik Cliffs of Dover.

Tank Crew
Bude mít Tank Crew – Clash at Prokhorovka pokračování? Věřím, že ano. Mohli by tomu nasvědčovat další Collector vehicles, které jsou aktuálně v předprodeji. Především typ Churchill Mk.IV. Ano, Churchill se účastnil bojů na východní frontě, ale stále je to více západní záležitost. Já jsem si Tank Crew – Clash at Prokhorovka zakoupil jen ze dvou důvodů. Prvním důvodem je podpora. Vývoj prostě něco stojí. Druhý důvod byla mapa. Samostatně se nikdy prodávat nebude, tak nebylo jiné možnosti.

Flying Circus
Flying Circus – Volume I už vlastním. Hlavním důvodem zakoupení je opět podpora. Flying Circus – Volume II je momentálně Early Access, tak nepředpokládám, že by se letos začalo pracovat na Flying Circus – Volume III.

Collector Planes a Vehicles
Collector Planes už mám vše. A zda se letos něco objeví, tak to bude překvapení. Já nejvíc sázím na Martin B-26 Marauder. Tak uvidíme 🙂 . GAZ-MM 72-K (25mm) a Sd.Kfz. 10/5 Flak 38 (20mm) jsem zakoupil nedávno. Využil jsem velkých vánočních slev. A u pozemního arsenálu to jinak nikdy nebude. Jde to mimo můj záběr.

Co dál? Modely, knihy a další aktivity okolo letadel z druhé světové války? Byly a jsou vždy na druhé koleji. Ale jakmile se k něčemu důležitému dostanu, rád Vám to zde zveřejním. Tak vykročte správnou nohou, aby Vám vycházelo vše, na co sáhnete.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..