Přeskočit na obsah

Recenze – Ten Days of Autumn – BlackSix

Tak jsem se rozloučil s Ivanem a přeběhnul opět na druhou stranu. Tu „temnou“ 🙂 . Tady je z čeho vybírat. Chtěl jsem vyloženě prvotinu. Volba padla na snad první placenou kampaň, co se na oficiálních stránkách objevila. Povedlo se mi jí koupit za necelé dva dolary. Nač čekat „Alte Kameraden“ 😀 . Pojďme se ponořit do válečného roku 1941 a strávit deset podzimních dnů kousek od Moskvy.

Název: Ten Days of Autumn
Autor: BlackSix
Distribuce: $9.99 (během celoročních možnost nákupu s výraznou slevou) Store – Campaigns
Download: po zakoupení automaticky součástí hry

Obsah: BlackSix nám naservíroval 15 misí, které jsou zasazené v rozmezí od 19. do 29. října roku 1941. Je to jen část obtížného období pro německou Luftwaffe. Moskva je na dosah. Bohužel budete čelit nekončícím dělostřeleckým útokům, bránit se sovětským pozemním silám a odrážet náhlé letecké útoky odhodlaných sovětských pilotů. Drsné povětrnostní podmínky vyžadují Vaše maximální úsilí. Musíte se naučit dokonale ovládat svůj stroj v podání Messerschmittu Bf 109 F-2. Postavíte se do role velitele druhého letu ve třetí letce (3./JG 52). Intenzivní boje předznamenávají hrozící kolaps operace Typhoon. „Horrido!

Shrnutí: Atmosféra, atmosféra a zase atmosféra. Celou dobu jsem si maximálně užíval. Ani chviličku jsem si během bojových letů neodpočinul. Neustálé sledování okolí a ostražitost je v této kampani nutností. Jednotlivé mise přiměřeně dlouhé. O to víc jsou akční. Jak je vidět na screenshotech, často jsem přistával s letadlem v podobě cedníku. Nechci nic prozradit, ale mise s pořadovým číslem 9 mě fakt překvapila. Hodně si užívám přeplněné nebe a tu nejistotu, když se ženete za cílem a nevíte, zda se za Vás někdo nečekaně zaparkoval. „Befko“ F-2 má celkem mizerný výhled do zadní polosféry, ale bez horního krytu pancéřové desky se mě moc lítat nechtělo 🙂 . I na tak velkou hustotu bojových akcí jsem skončil jen 3x na popruhu padáku. Moc mě kampaň bavila a doufám, že i další bude mít alespoň podobnou atmosféru. Zvolávám „Bravo BlackSix“!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..