Přeskočit na obsah

Recenze – Taman bridgehead – Samson

Už je to hodně dlouho, co jsem naposledy absolvoval statickou kampaň. Byla za spojence, a nedopadla vůbec dobře. Nedokončil jsem ji, a padl v boji 🙂 . Mezitím jsem se trochu věnoval plastikovým modelům (více psaním než lepením) a v neposlední řadě výběru a nákupu vánočních dárků. To vše už máme všichni dávno za sebou. Tak jsem se rozhodl, když už tady máme novou oblačnost, si ji patřičně užít. Další, co mě hodně lákalo, byla oblast Kubáň. Tady jsem ještě žádnou kampaň neabsolvoval. O Samsonových kampaních jsem toho slyšel poměrně dost (samá chvála), a tak jsem sáhl po první, co na diskuzním fóru IL-2 vyskočila. Jdeme na to! Snad to nebude ostuda.

Název: Taman bridgehead
Autor: Samson
Distribuce: Free
Distribuce Collector Planes: Bf 109 G-6 – $ 19.99 (během celoročních akcí možnost nákupu s výraznou slevou)
DownloadGoogle drive
Download skins: Google drive

Obsah: Celá kampaň má úctyhodných 18 misí. Je zde možnost použití perfektně zpracovaných skinů. Na Váš osobní stroj nasadíte skin provedený ve vysoké kvalitě 4K, ostatním strojům musí stačit 2K. Děj Vás posadí do kokpitu stroje Messerschmitt Bf-109G-6, a budeme se prohánět nad kopcovitou oblastí Kubáň. Během kampaně se z Vás stává pilot Friedrich Neumann. Zde je popis od Samsona (respektive od Mephistophela):

The defeat of the German troops in the Battle of Kursk and the advance of Soviet troops to the lower reaches of the Dnieper placed the Taman group in an extremely difficult situation. Although the Taman bridgehead had already lost its former importance as an area for an offensive, all the defensive structures continued to improve. While holding ports on the Taman peninsula, we will limit Soviet troops to operations on maritime communications. In addition, the Taman bridgehead covered the approaches to the Crimea. The difficult situation that arose on the Taman peninsula forced the command to transfer I./JG52 in addition to the II./JG52 that was already operating in this region. II./JG 52 was based at the Anapa airfield on August 24 and was practically the only fighter group operating in this direction. And although there were few serviceable cars in the group, the fighting was stubborn and the losses of the Russians were quite large. At this time the group used various modifications of Messerschmitt G2, G4. Constant interruptions in the supply of fuel and spare parts adversely affected the actions of the group.

Samson and Mephistopheles

Kampaň je totiž remakem kampaně z roku 2004 pro původní „IL-2: Forgotten Battles“, kde byl autorem právě Mefistofel.

Shrnutí: Už první mise Vám dá jasný obraz o tom, jak bude celá kampaň probíhat. Nic jednoduchého nečekejte. Už úvodní video navodilo báječnou atmosféru, ale hned po přepnutí do kokpitu jsem zaslechl jekot sirény. Koukám za sebe a tam smečka hladových IL-2 v doprovodu stíhacích letadel. Tlačím plyn na doraz, a snažím se vyhnout výbuchům na vzletové dráze. Jakmile jsem se odlepil od země, zatahuji podvozek a snažím se odletět o kousek dál, a nabrat alespoň trochu výšky a rychlosti. Nakonec se vše povedlo. Na kontě mám první dva kusy. Smutné je, že nováček (číslo 2) nežije. Měl jsem ho chránit, ale prostě to nešlo. Buď bych padl já nebo on. Nechci Vám toho moc prozradit, ale třetí mise byla opět ve znamení útoku na domovské letiště. Ve skutečném životě to muselo být opravdu nervy drásající. Za nejobtížnější akce v této kampani považuji mise za špatného počasí a noční akce. Samotný start, let a souboje ještě ujdou. Ale přistání- to je opravdu zážitek. Mám takový svůj malý rituál. Rodinku vyženu k televizi, připravím nějaký seriál nebo filmeček, pozhasínám vše co jde, a ponořím se do tmy (počítač mám v jiné místnosti). I když se snažím dodržet všechny předepsané postupy k přistání, někdy to prostě nevyjde, škrtnu listy vrtule o zem, a musím misi opakovat. V tomhle případě to bylo rovnou dvakrát.

Celkový dojem z kampaně je ovšem skvělý. Poutavý příběh, velmi různorodé mise, vyšší náročnost a celková atmosféra řadí Samsonův počin na špičku mezi statickými kampaněmi. Já jsem umřel při poslední misi. Byl jsem poškozený, a na nouzové přistání jsem nenašel dostatek místa. Škoda. Nicméně skóre není špatné. Celkem jsem sestřelil 27 letadel, zničil 10 pozemních cílů a dokonce mám na kontě i jednu loď. Vřele kampaň doporučuji.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..