Přeskočit na obsah

Recenze – Steel Birds – Alexander =BlackSix= Timoshkov

Kopcovitý terén na mě v předešlé kampani zapůsobil natolik, že jsem se rozhodl toto území neopustit, a strávit zde ještě nějaký čas. Jediný požadavek na změnu jsem měl ve výběru stroje. Nakonec padla volba na stroj z produkce Focke-Wulf Flugzeugbau AG. „Fokáč“ se mně vždycky líbil, a mám s ním nalétáno minimum. Takže svým způsobem výzva. Výběr kampaně byla v tuto chvíli jasná volba. Jde o placený počin známého autora Alexandra =BlackSix= Timoshkova. Jeho kampaně řadím na přední příčky, co se hratelnosti a zábavy týče. Pár kampaní od BlackSix už jsem odlétal, tak uvidíme, jak obstojí jeho zatím poslední kousek. Ještě poslední nezbytné nastavení na joysticku, a už se myšlenkami přesouvám na východ. Snad na mě bude pobřeží Černého moře milosrdné, a kampaň dokončím živ a zdráv 😀 .

Název: Steel Birds
Autor: Alexander =BlackSix= Timoshkov
Distribuce: $9.99 Store – Campaigns (během celoročních akcí možnost nákupu s výraznou slevou)
Download: po zakoupení automaticky součástí hry

Obsah: Jako všechny kampaně od BlackSix má i tato své historické pozadí. Kampaň obsahuje celkem 15 misí. Ani málo, ani moc. Usedat budete do kokpitu Focke Wulf Fw-190A-5, a primárním úkolem budou pozemní cíle. To je zřejmé i z jednotky, u které budete sloužit. II./Sch.G 1 . Zasazení celé akce je datováno od 14. dubna do 16. května roku 1943. A zde je popis celé situace (v původním jazyce):

Spring 1943, the final stage of the Battle for the Caucasus. The German 17th Army holds the Kuban bridgehead firmly, repelling all Soviet troops attacks. Both sides prepare for upcoming operations and are rapidly increasing the number or aircraft they can put into action over the Kuban. One of the largest and fiercest air battles on the Eastern front is ready to explode.
You’ve just been appointed flight commander in 5. Staffel of the German ground attack unit II./Sch.G 1 and you will fly a modified attack variant of the newest Fw190A-5 fighter plane. Your objective is to attack artillery batteries, vehicle convoys, armored columns, airfields and battle formations of the advancing enemy. Your opponents are mountainous terrain, strong anti-aircraft fire and numerous Soviet, American and British-made fighters.
In spring 1943, the tide of the air war is slowly turning against the Luftwaffe, are you up to the challenge? Can you halt the Soviet advance?

Alexander =BlackSix= Timoshkov

Shrnutí: U „fokouše“ mě vždycky nejvíc zlobilo uzamykání zadního kolečka přitaženým kniplem. To se mně vymstilo hned při druhé misi. Po dosednutí jsem na chvilku povolil „klacek“, a už jsem se točil. Poškození letadla bylo na 100% jisté. Nicméně, seděl jsem na svém domovském letišti, a tak byla akce úspěšná. Mohl jsem pokračovat dál. To je zároveň podmínka u všech misí. Přistát na své základně. Tím se odemkne další akce pro pokračování. Útoky na pozemní cíle jsou dominantou této kampaně. Pokud jste srdcem stíhač, nevím, zda Vás bude tento typ plnění úkolů těšit. Nicméně nezoufejte. I zde si užijete vzdušných soubojů. Já jsem byl po dokončení kampaně hodně rád, že už nebudu muset provádět úkoly zaměřené na pozemní cíle. Je to zábavné, ale čeho je příliš, toho je moc 😀 . Já jsem opět nedoletěl poslední misi (asi se z toho stává tradice 🙂 ). Povedlo se mně uvařit motor. To je tak, když máte dolarové oči, a nesledujete stav budíků. Dosedl jsem na louku, takže jsem byl na 100% zajat sovětskými soudruhy, kteří dostali do svých rukou nepoškozený stroj. Tady je na ukázku screenshot mého scóre.
Hardwarové nároky na plynulý běh každé akce jsou opravdu velké, jak už se několikrát probíralo na diskuzním fóru. Jak na obloze, tak na zemi probíhá mnoho operací, a to má za následek ztrátu FPS. Nevím, zda by nebylo lepší trochu ubrat. Ne každý je vlastníkem našlapaného PC. Kampaň řadím někam ke středu pomyslného žebříčku hratelnosti a zábavy. BlackSix rozhodně umí udělat i lepší kousky. Nakonec jsem zvědavý na jeho nový počin „His Majesty’s Griffons“, kde budeme sedlat Spitfire Mk.XIV, a prohánět se nad územím Rhinelandu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..