Přeskočit na obsah

Recenze – Platzschutzstaffel Pitomnik Campaign – Juri_JS

Když jsem dolétal a napsal svoji poslední recenzi, chvilku mi zabralo přemýšlení, do čeho momentálně naskočím. Na misku vah jsem si položil dvě kampaně. Platzschutzstaffel Pitomnik Campaign a Hell Hawks Over the Bulge. Nakonec, podle toho jak mám nastavený plyn a klacek, zvítězilo rozhodnutí zůstat na straně zla, a znovu vyzkoušet výrobek firmy Messerschmitt. Tak hurá do vzduchu.

Název: Platzschutzstaffel Pitomnik Campaign
Autor: Juri_JS
Distribuce: Free
Download: Axis and Allies Paintworks

Obsah: V Messerschmittu Bf-109G-2 si odsloužíte 13 misí. Součástí balíčku jsou i velmi pěkně zpracované skiny. Vždy před začátkem mise je potřeba skin na letadlo nastavit. Sloužit budete u JG 3 a Vaším cílem, jak napovídá název Platzschutzstaffel (letka na obranu letiště), bude především zajištění bezpečnosti pro transportní letadla. Ty do uzavřené oblasti v okolí města Pitomnik dopravují zásoby a snaží se podpořit poslední dobrovolníky v této svízelné situaci. Zasazení celé kampaně je datováno od 15. prosince 1942 do 15. ledna 1943.

Shrnutí: Pro lidi, co potřebují mít hotovo za 20 minut, to bude překvapení. Mise jsou poměrně dlouhé (1/3 z celkového počtu), a pokud nejste zastáncem zrychlování času, tak není problém strávit v kokpitu i 45 minut (mluvím z vlastní zkušenosti). No, a potom se Vám povede to, co mě, a hned Vám to hodí 1,5 hodiny. Zdárným příkladem je mise č.2. Místo přistání Pitomnik. Po cca. 20 minutách letu hlásí velitel Pe-2. Spouštíme se na ně ze 3000 metrů. Zasahuji hned první kus, ale spodní střelec mě nešetří a po jeho přesné mušce začíná tmavnout přední sklo kokpitu unikajícím olejem. Odpoutávám se z boje a nabírám kurz na letiště. Mezitím sleduji, jak můj velitel opouští letadlo, a houpe se na padáku. Stahuji plyn a modlím se, zda mám nastavený správný kurz domů a nikde se tady netoulají sovětské stíhačky. Po další 20 minutách konečně zahlédnu bočním oknem, které ještě nějaký výhled povolí, obrysy přistávací dráhy. Přes čelní štít už není vidět skoro nic. A tak se snažím vyklánět alespoň do stran, abych neminul dráhu. Škoda, že mě nenapadlo odhodit kryt kabiny. Dosednutí bylo celkem tvrdé a mimo přistávací plochu. Nakonec jsem i s ulomenou podvozkovou nohou a zlomeným křídlem zastavil o nějaké sudy. Ufff, ale jsem dole a žiju! A na ploše se objevilo „Mission failed“. Myslel jsem, že sním. Takže 45 minut v pr..li! Pro pokračování kampaně je ale potřeba akci znovu opakovat. Co na to říct 🙂 ? No přeci, hurá, dáme si repeté, ne 😀 . Kampaň je středně těžká, nicméně není nouze o adrenalin a to přece chceme. Rozhodně bych to nikdy nechtěl zažít na vlastní kůži. Mohu jen doporučit.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..