Přeskočit na obsah

Recenze – Fortress on the Volga – BlackSix

Na oficiálních stránkách IL-2 Sturmovik Great Battles Series jsem se dočetl, že ačkoli je to zcela nezávislá kampaň, nadále vypráví příběh německého pilota, který začal v kampani Ten Days of Autumn. Tu už mám úspěšně za sebou a moc se mě líbila. Mám zakoupené všechny kampaně, a tak nic nebránilo, abych se znovu ponořil do příběhu a vydal se zdolávat pevnost na Volze.

Název: Fortress on the Volga
Autor: BlackSix
Distribuce: $9.99 (během celoročních akcí možnost nákupu s výraznou slevou) Store – Campaigns
Download: po zakoupení automaticky součástí hry

Obsah: Budeme plnit celkem 15 misí od 24. září do 10. října roku 1942. Po celou dobu kampaně bude Vaší mateřskou jednotkou I./JG52 a zasednete do kokpitu Messerschmitt Bf-109G-2. Právě vrcholí boje mezi letectvem Rudé armády a Luftwaffe. Neustálé německé pozemní útoky na totálně zničené město se setkávají se stále silnějším odporem. Sovětské protiúdery mají jediný cíl. Ubránit město. Boj o leteckou převahu je na vrcholu a začíná být čím dál víc nebezpečný. Odhodlání sovětských pilotů je jednoznačné. Jak sám autor kampaně BlackSix píše, všechny mise vycházejí z historických událostí.

Shrnutí: Opět bravurně odvedená práce. Kampaně od BlackSix jsou prostě jedinečné. Žádná nuda Vás nečeká. Jedna z misí nás například dotáhne pár kilometrů za frontovou linii a vy budete ostřelovat přistávající ruské stíhače. Pokud Vás netrefí letištní flak, jistota úlovku je skoro 100%. To ale není konec. Najednou, z ničeho nic, se objeví další stíhači a ti přistávat rozhodně nechtějí 😀 . V radiokomunikaci slyšíte jen „došla mě munice“. Fakt paráda. Další mise Vás vyžene do 5000 metrů (to tak často není) a vy potom z vrchu padáte na prolétající Pe-2. Tohle mám hodně rád. Bonusem je let nad nádhernou mapou podzimního Stalingradu. Co víc si můžeme přát. Poslední akci jsem ukončil se zadřeným motorem (Bf-190F-4) a na poli vedle letiště. Dokončeno! S další kampaní si (ne)chci odpočinout od Bf a Fw. Tak se nechte překvapit 🙂 .

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..