Přeskočit na obsah

Recenze – Hell Hawks Over the Bulge – Gambit21

Konečně je to tady. Už jsem potřeboval změnu. Joystick a plynovku jsem přenastavil tak, aby plně vyhovovala spojeneckým letadlům. Celé dějství kampaně se bude odehrávat na mapě, kterou považuji za jednu z nejhorších v dosavadní sérii IL-2 Sturmovik Great Battles. Všem je asi nadmíru jasné, o jakou mapu se jedná. Rheinland. Ta mě prostě nedá spát 😀 . Chtěl jsem si na vlastní oči prověřit, jak si někdo poradí s oživením celkem nudného a pustého prostředí. A co bylo ještě dalším impulsem? Nikdy jsem nelítal za „Amíky“, tak proč to nevyzkoušet. Současně se mnou testoval kampaň i Paulus. Když jsem si přečetl jeho hodnocení, nemohl jsem nesouhlasit.

Název: Hell Hawks Over the Bulge
Autor: Gambit21
Distribuce: $9.99 (během celoročních akcí je možné zakoupit s výraznou slevou) Store – Campaigns
Download skins: 365th skins – autor 361st_Bugsy

Obsah: Celkem 16 misí. Opravdu kvalitní 4K skiny. Jako pilot se připojíte k 365.FG/388.FS a budete se podílet na podpoře pozemních operací generála Hodgese. Stroj, do kterého naskočíte, s láskou američtí piloti přezdívali „džbán“ nebo „soudek“. Jde o Republic P-47D-28 Thunderbolt.

Shrnutí: Fakt bomba! Nic lepšího jsem zatím ve statických kampaních nezažil. Dokonalý herní zážitek. Už první akce. Přelet na nové letiště. Start motoru, pojezd na runway, let, přistání a zaparkování. Vše je doprovázeno dobově realistickými rádiovými hovory! Nádhera. A co dál umocňuje tak skvělou atmosféru? Například mise č.3. Za kniplem jsem strávil úctyhodných 59 minut! Přelet nad nepřátelské území, útok, a návrat na základnu. Nemám to srdce čas zrychlovat, tak si to užívám naplno. Jediné, co si během delších letů dovolím, je kávička na stole 🙂 . Ještě jedna věc mě čekala před začátkem této kampaně. Naučit se dobře ovládat P-47. A bez mučení přiznávám, je to úplně jiná liga než například Bf-190F-2. Fakt vyšší dívčí 😀 . Naštěstí se dá spoustu rad a návodů načerpat z netu. Hodně potěší i mise typu fighter sweep (zaznamenal jsem dokonce několik sestřelů). Nicméně stěžejní částí jsou především útoky na pozemní cíle. Trefit cíl schovaný poblíž lesa byl někdy pekelný úkol. To ale nebylo jednoduché ani ve skutečnosti. A co ta zatracovaná mapa a moje výhrady k jejímu zpracování? Asi už opravdu budu starý a nerudný dědek, který hledá jenom chyby. Během celé kampaně jsem totiž vnímal jen letiště a ta jsou naprosto v pořádku (ještě když je tvůrce misí nebo kampaní oživí). Na ostatní nebyl prostě čas 🙂 . Přibližně v druhé třetině začnete plnit úkoly nad zimní zasněženou krajinou. Ráno, poledne, podvečer, zataženo, jasno, mlhavo. Pestré rozmary počasí, mírně kopcovitý terén a hned máte o starost víc. Musíte si hlídat správnou výšku pro odpoutání z pozemního útoku. Jinak není problém škrtnout si o koruny stromů, a už se válíte na břiše (viz. screenshot – naštěstí na vlastním území). A k tomu ještě hodně jedovaté flaky. Během celé kampaně se vyplatí držet velitele zuby nehty. Pokud se nestane nic zásadního, dovede Vás vždy bezpečně nad cíl a zpět domů. Pokud má někdo oči z Kašparovy krávy jako já, tak dost často zjistí, že i tolik munice co P-47 má je málo. A tak jsem párkrát nabral kurz domů sám (nechtělo se mě lítat mezi Bf a Fw jen tak, nemít čím zasáhnout, a čekat na povel od velitele). A zde mě zkrátka chybí rádiová komunikace se základnou. Prostě jen požádat o kurz domů. Poslední mise v celé kampani je řádně výživná. S P-47 mě dogfight nejde. Nicméně poslední sestřel Fw-190A-8 a hurá na přistání. Zůstali jen smutné oči, protože tohle bylo něco! Momentálně nejlepší kampaň pro IL-2 Sturmovik: Great Battles Series.

Co teď? Nebojte se 🙂 Dlouho zahálet nebudu. Už lovím, co bych mohl otestovat v blízkých týdnech. Bude to Rus nebo Němec. To je jistota.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..