Přeskočit na obsah

Recenze – The Butcher – Jade_Monkey

Ti z Vás, kteří mě znají, asi dobře tušili, do čeho naskočím. Aby to nebyl takový šok po „émerickém“ stroji, zvítězil hvězdicový motor 🙂 Byl jsem hodně překvapený. Už jsem s „Fockem“ nelétal strašně dlouho. Bylo nutné totálně překopat zvyklosti, co jsem ještě nedávno využíval. Nicméně změna je život, tak jdeme prožít pár chvilek do oblasti severně od Stalingradu.

Název: The Butcher
Autor: Jade_Monkey
Distribuce: Free
Download: Mission4Today nebo Mediafire
Download skins: Mediafire – autor: E69_julian57

Obsah: Celkem 9 různorodých misí obsahujících jak pozemní útoky tak souboje ve vzduchu. Jedná se o nehistorickou kampaň, která nás vrhne do léta roku 1942 a končit budeme na začátku roku 1943. Stroj, který nás protáhne celou bitvou nad oblastí Stalingradu, Je Focke-Wulf Fw-190A-3. Pro dokončení mise je důležité přistání a zastavení.

Shrnutí: Jak už jsem napsal v úvodu. Zjištění, že jsem úplný defacto nováček, nebylo milé. Hned první přistání a už se válím po břiše s urvaným podvozkem. Tak takhle to asi nepůjde. A hned druhá mise? Dostat se ze stojánky až na vzletovou plochu je celkem honička. Nicméně startuji a připisuji si dvě vítězství. Jen s vypětím všech sil a trochou štěstí přistávám s rozstříleným motorem. Střelci z IL-2 nedají nic zadarmo. Rozmanitost misí je perfektní. Akce v přízemní letu, hned další akce Vás vyžene do 4000m. Při třetím pojíždění na start už jsem zvládal ukočírovat „fokouše“ celkem obstojně. S rozmary počasí se tvůrce kampaně Jade_Monkey vyřádil. Nesnáším deštivé počasí a velkou oblačnost. Když se ale vyhoupnete z toho přízemního pekla, čeká na Vás čistá obloha s pohledem do nekonečna. Jen pár teček v podobě Pe-2 a I-16 to trochu kazí. Teď už je to jen na Vaší šikovnosti a štěstí, zda se Vám povede vše vyčistit 😀 Přibližně v druhé polovině kampaně začnete plnit úkoly nad zasněženou krajinou. Zimní mapy mám celkově rád. Poslední mise Vás posadí na pozici „jedničky“. Letiště je pod tlakem. Po startu se na mě sesypaly celkem čtyři „Išaky“. Tady jsem ocenil bytelnost Fw-190. Byl jsem jako cedník, ale nakonec jsem si připsal dva sestřely. O zbytek se postaral můj parťák a letištní flak. Přestože jde jen o fiktivní kampaň, musím konstatovat, že jsem se nesmírně bavil. Pokud máte rádi „fokouše“, určitě neváhejte. Stojí to za to!

2 komentáře na “Recenze – The Butcher – Jade_Monkey”

  1. Zdravím, nemáte někdo nějaké zkušenosti z této kampaně? Před chvíli jsem ji stáhl, ale nejde spustit, v okně jsou vidět jen čísla mise, bez popisků. Po kliknutí na NEXT se nic neděje. Může být tímto updatem 4.604? Děkuji

    1. Ahoj, jak jsi napsal. Nejspíš to bude přechodem na 4.604. Většinou se potom vyplatí sledovat fórum, kde autoři napíšou, že bylo upraveno na nový update. Collector plane Fw 190 A-3 předpokládám vlastníš. Bez toho kampaň nefunguje.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..