Přeskočit na obsah

IL-2 Sturmovik – Great Battles Series – novinky pro rok 2024

První novoroční příspěvek jsem nemohl věnovat ničenu jinému. IL-2 Sturmovik: Great Battles Series je moje srdeční záležitost a jen tak něco to nezmění. Proto jsem si nechal tento příspěvek až na dnes, i když video s novinkami bylo uvolněno dva dny předtím. Ale začneme postupně. Nejvíce se samozřejmě hovoří o mapě Karelia. Ta by se měla objevit někdy na jaře letošního roku a postupně by se měla rozrůstat. Na tuto mapu chystá Juri_JS hned první statickou kampaň v pořadí. A podle informací z videa bude mapa zařazena i do kariéry. To je velmi dobrá zpráva.

Ovšem co mě přeřadilo o stupeň výš je informace ohledně (staro)nové mapy Oděsa. O vývoji mapy se psalo v roce 2016 (8 let nazpět!) a na jejím vývoji se podílel Zeus, který má na svědomí i úžasnou mapu Velikie Luki. Ta mimochodem patří mezi moje oblíbené lokace na testování nových letadel. Zde jsem umístil tři schreenshoty z tohoto období. Už tehdy to vypadalo perfektně. Potom ale nastalo ticho.

Screenshot 2016 z forum.il2sturmovik.ru
Screenshot 2016 z forum.il2sturmovik.ru
Screenshot 2016 z forum.il2sturmovik.ru

A nyní se dozvídáme, že mapa žije! A předpokládané datum vydání je konec roku 2024. Podle screenshotů, co jsem zachytil z videa, vypadá mapa ve velmi pokročilé fázi vývoje a dá se počítat s tím, že se tým IL-2 Sturmovik: Great Battles Series bude snažit termín vydání dodržet. Předpokládám, že k mapě někdo vytvoří i statické kampaně, takže o zábavu bude postaráno. A jako u Karelie, tak i Oděsu čeká zařazení do kariéry.

Bez kritiky to nejde 🙂 . Textury polí na mě z prvních sreenshotů v roce 2016 působí o 100% lépe. Nové textury mi připomínají mapu Normandie nebo Kubáně. Pokud se to nakonec nezmění (a podle toho, jak to v současné době vypadá), bude to velká škoda. Suché pozdní léto by Oděse hodně moc slušelo. Tady pak dostanou prostor módaři a jejich umění.

A co nové Collector Planes pro rok 2024? Nad Oděsu (ale nejen tam) se bude hodit I-153, na kterém pracuje Ivan Shirshov. Ten je mimochodem autorem nedávno vydaného IAR-80/81. Dále je zde potvrzený Focke Wulf Ta152H-1. Dokázal bych vybrat nejméně dalších 5 strojů, které by měly podstatně větší použitelnost než tahle rarita. A nakonec Spitfire IXc. Co by se mohlo ještě do konce roku podařit? Zmíněn byl Jak-3, La-7 a Ju87B-5. Určitě by se hodil i nějaký stroj pro finskou mapu, ale to bych chtěl asi moc. Necháme se překvapit.

A co nový projekt? Zatím to nebudu komentovat. Ve videu toho bylo řečeno poměrně dost, nicméně já si opravdu počkám až na finální odhalení někdy v pozdním období jara 2024. Do té doby nic.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..