Přeskočit na obsah

Eduardí info – leden 2024

Tak to je nášup pro rok 2024! Čekal jsem ledacos, ale tohle překvapilo nejen mě ale i spoustu dalších modelářů. Že bude P-51B/C ve „čtvrtce“ jsem něco tušil, ale to, že se bude dělat P-51D ve „dvaasedmdesátce“, mě hodně překvapilo. Jestli se to povede a opravdu bude k vidění v Líních (na ty se těším neskutečně), tak si ho snad i koupím 😀 . Zde je citace pana Šulce z Info Eduard:

Možná vás napadne, že to úplně nesedí, protože v Líních mají P-51D, zatímco my budeme křtít P-51B. Kouzlo je ovšem v tom, že my nebudeme mít letos jen jednoho Mustanga, my budeme mít letos dva Mustangy. Budeme mít ještě P-51D, ve dvaasedmdesátině. Toho bychom měli mít hotového tak, aby byl na trhu v červnu, takže oba Mustangy, velké Béčko i malé Déčko, pokřtíme najednou. Udělejte si poznámku do kalendáře, přátelé! Bude to velké a plzeňský Little Rebel se u toho pěkně vyřádí!

Už teď, jakožto člověka milující pestře zbarvené stroje luftwaffe, se nemohu dočkat dalších „mezků“ v měřítku 1/72. A bude jich letos opravdu požehnaně! Duben bude ve znamení pozdních verzí Bf 109 G-6, Bf 109 G-5 a Bf 109 G-14 v dual combu Gustav Pt.2. Třetí díl (předpokládám název Gustav Pt.3) bude věnovaný Bf 109 G-6/AS a Bf 109 G-14/AS a čtvrtý pak všem verzím Bf 109 G-10. Bravo, bravo, bravo!

Co mě na Infu nejvíce zaujalo, je perfektně zpracovaný článek na „Gečka“ od Vladimíra Šulce. Profesionálně odvedená práce. V druhém díle, které bude součástí únorového infa, se bude pan Šulc zabývat doplňkovými výzbrojními a výstrojními sadami R (Rüstsatz), fotoprůzkumnými verzemi Bf 109G-6/R2, Bf 109 G-6/R3, Bf 109 G-6/U3 a Bf 109 G-8, výškovou verzí Bf 109 G-5, cvičnou Bf 109 G-12 a na závěr pak Bf 109 G-14.

Je toho samozřejmě mnohem víc. Celé info sem přepisovat nehodlám. To si můžete přečíst nebo stáhnout a eventuálně vytisknout (to udělám i já 🙂 ) zde. Nakonec sem umístím jednu fotografii postaveného „Gečka„. Autorem je opět Robert Schwarc a musím konstatovat, že jde o perfektní zpracování. Tady je vidět, kdo je mistrem svého oboru a musím smeknout.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..