Přeskočit na obsah

Combat Pilot – Vývojářský deník #05

Použití úvodního obrázku povoleno – Jason Williams – Executive Producer Skystreak Production

Myslel jsem si, že už se do žádného psaní letos nepustím, ale Jason Williams a jeho tým okolo chystaného simulátoru Combat Pilot, mě nakonec donutil odhodit vánoční cukroví stranou a naťukat pár řádků. A je to velmi milé zakončení roku 2023. Zde je úvodní citát od Jasona Williamse:

Welcome to the last Developer Diary of our inaugural year. What a first year it has been! We’ve managed to form a team, set initial goals, build assets, establish a community, setup lines of communication, get a plane flying in the engine and lay the technical ground work for our playable prototype. We have a long road ahead, but we’re on the road or perhaps I should say that we’re taxing towards takeoff? That’s probably a better analogy.

Jak se píše na fóru, práce od vývojových partnerů DigitalForms na Enterprise a IJN Akagi postupují rychle kupředu. A musím uznat, že vypadají úžasně a moje nadšení se začíná postupně zvedat. Nemá cenu cokoliv dál popisovat. Další screenshoty Vám odhalí současný výsledek.

Největší výzvou je ztvárnění budov na ostrově před a během bitvy. Jak Jason píše, dostat se k dobovým autentickým fotografiím je někdy velký problém a u nečeho si musejí pomáhat pouze informacemi. Jedním z příkladů je slavný hangár hydroplánů. Po bombardování byl přestavěn, ale byla to jen polovina původního hangáru. Hangár Midway měl u jihovýchodního rohu postavenou řídící věž s výhledem na operativní nasazení hydroplánů. Neexistují však žádné jasné fotografie nebo kresby, které by mohly zpracovat, takže se snaží zjistit, jak to celkově vypadalo.

Zbraně už dostavají finální podobu a 5 in./38 Cal. Gun určený na Enterprise, tak i 5 in./51 Cal. Gun na obranu Midway vypadají skvěle.

Ale nás všechny zajímá nejvíc pokrok na F4F-4 a A6M2. To jsou přeci nakonec ty stroje, které budeme pilotovat jako první. U obou letadel se začíná s texturováním. Budu se opakovat, ale vypadá to parádně.

Pokud si bude chtít někdo naživo popovídat s Jasonem, bude k tomu mít příležitost na Flight-Sim Expo 2024, které se bude konat v Las Vegas v hotelu Tropicana. Tým Combat Pilot zde bude mít malý stánek. A na závěr si pro nás Jason a jeho tým připravil vánoční dárek v podobě kalendáře 2024 na naše monitory. Celý Vývojářský deník #05 je k přečtení zde. Na závěr opět pár slov od Jasona:

All of us here at Combat Pilot want to thank you for your enthusiasm and support in 2023! Have a happy and safe New Year’s and we’ll see you in 2024!
Damn the torpedoes, Full speed ahead!
The Combat Pilot Team

Štítky:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..