Přeskočit na obsah

Eduardí info – únor 2024

Měsíc uplynul jako voda a už si můžeme opět prolistovat nové Eduardí info. Domníval jsem se, že zveřejním krátký souhrn už v pátek odpoledne, ale to jsem netušil, co vše mě čeká. V pátek jsem přišel unavený z práce a na nic už nebyla chuť, sobota se nesla ve znamení festivalu Co.Con s celou mojí rodinou (mimochodem, dcera šla v „cosplayerském“ kostýmu Tomb Raider, který vytvořily s mojí Kačenkou celý doma!) a neděle se nesla ve znamení příprav na malování obýváku a s tím spojenou likvidací starého nábytku, zamazávání starých děr, dělání nových děr… oprava, oprava a zase oprava 🙁 . Prostě nabitý víkend. Teď tu sedím ušoupanej jako pes po závodech a snažím se napsat alespoň něco málo. Tak šup, šup jdem na to.

Eduardí info obsahuje jako vždy úvodník od pana Šulce, který ho chystal na letošním veletrhu v Norimberku. Zde se nejvíc rozepisuje o novince v sérii modelů Eduard Heavy Retro. První vlaštovkou je Savoia Marchetti. No já do toho určitě nepůjdu 🙂 .

Pro mě osobně je zajímavější pokračující článek na téma Gustav VI. druhá část, kde se pan Šulc zaměřil především na výstroj a výzbroj. Já v tom mám takový guláš, že než do něčeho okolo „Gustavů“ říznu, tak si pozorně přečtu článek znovu (a ani to možná nebude stačit). Velmi skěvou zprávou je, že článek bude pokračovat:

V historických článcích najdete kromě již zmíněného Sparviera od Maurizia Di Terlizzi další pokračování Letecké války nad Ukrajinou od Mira Bariče a druhý díl Gustava VI., tedy technické historie Messerschmittu Bf 109 G-6 a jeho variant od mé maličkosti. Myslel jsem, že to bude i díl poslední, ale vypadá to, že mi zbývá několik skutečností, které se do dvou dílů nevešly, a proto bude ještě díl třetí. Z toho plyne, že jsem neukázněný autor, nedodržující stanovený rozsah
své práce.

Vladimír Šulc

Samozřejmě tam toho najdete spoustu dalšího. To už nechám ale na Vás samotných. Já už jdu ukončit neděli právě článkem o „Gustavech“. Celé Eduard Info je zde s možností stažení pdf.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..