Přeskočit na obsah

Recenze – Wind of Fury – BlackSix

To je ale rychlost! Já stále vodím po obloze Yak-1 ser.69 a jsem lehce za polovinou, a Paulus už nám servíruje druhou kampaň. Je pravdou, že zmínka už proběhla na fóru Svět Virtuálních Křídel (mimochodem, za mě nejnavštěvovanější diskuzní fórum), ale rozhodl se o přepracování a umístění zde. Takže pánové, voilà.

Název: Wind of Fury
Autor: BlackSix
Distribuce: Free
Download: součást IL-2 Sturmovik Great Battles Series (Battle of Bodenplatte)

Obsah: Kampaň disponuje celkem 10 misemi, a váš stroj bude Tempest Mk.V u No.486 Squadrony. Budete většinou plnit úkol horního krytí jiných Squadron provádějící útoky na pozemní cíle i vzdušné souboje. Mise se odehrávají v období od října 1944 až do konce války v Evropě. Na pozadí kampaně jsou takové události jako selhání operace Market Garden, neúspěšné ofenziva v Arnhemu, složité uvolnění přístavu Antverpy. Setkáte se zde s spoustou Messerschmittů, Focke-Wulfů ale i s proudovými Me-262 „Schwalbe“.

Shrnutí: Opět pěkná dobová atmosféra. Jednotlivé mise nejsou nikterak náročné, pokud neděláte zásadní chyby. Například čtvrtou misi jsem opakoval přibližně 6x, neboť jsem chtěl za každou cenu sestřelit tři startující „Tante Ju“ a buď skončil nárazem do země, tarasoval jsem „Tante Ju“ nebo mě dostlala protivzdušná obrana okolo letiště 🙂 . Poslední mise, kterou budete absolvovat, je v podstatě velký souboj několika desítek stíhačů. Z mého pohledu pilota Tempestů bych to přirovnal k „velkému střílení krocanů“. Pro ztížení Opět doporučuji nepoužívat vylepšení v misích jako objekt markers, Aiming assist, Bombing assist, Navigation markers, autopilota a nezrychlovat čas v misi. V některých misích je během bojového letu měněn cíl útoku. V některých misích měla moje Squadrona Tempestů likvidovat pozemní cíle, ale v kampani nelze měnit výzbroj, a tak Tempesty nemohly nést bomby. Celkově se nedá u letadel měnit skoro nic. Palivo, výzbroj, motor. Jediné co je možné pozměnit je konvergence a skiny. Každou akci dokončíte pouze pokud úspěšně přistanete na domovském letišti! Smrt nebo havárie tě vrátí na opakování celé akce. Co zde citelně chybí jsou bombardéry jako například Ju-88, ale s největší pravděpodobností už v této době nelétaly (myšleno Ju-88A-4, různé varianty jak C a G asi ano). Slušná kampaň, dá se to hrát 😀 .
Autor recenze: Paulus

Jako bonus nám opět připravil Paulus překlad textů ke kampani do češtiny.
Stahuj zde

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..