Přeskočit na obsah

Jak šel čas

Poslední příspěvek v dubnu… uff. Nejdřív jsem dával fotografie týdne, potom to byla jedna fotografie měsíce, a potom… ticho. To jsem celý já. Letošní léto bylo úžasné na počasí, tak jsem ho trávil především venku. Příroda, zahrada, cestování. To ale neznamená, že bych vše ostatní hodil úplně za hlavu. Jen jsem si to poschovával na podzimní a zimní období. Ale pokusím se zde napsat, co zajímavého se odehrálo během léta, i když spoustu informací už máte.

Jako první se musím pochlubit zásadní novinkou. Konečně se mi povedlo zakoupit jeden titul, po kterém jsem toužil už pěknou řádku let. Nebudu Vás napínat. Jde o první titul ze série Druhá světová válka nad českým územím. Jde o Luftwaffe Over Czech Territory 1945. Když jsem doma sdělil částku za jakou jsem knihu zakoupil, byl jsem považován za blázna. Jen já ale vím, jakou pro mě má tato kniha význam. Konečně mám celou sérii pohromadě!

Teď se pokusím alespoň trochu zaměřit na hlavní část a tím jsou simulátory. DCS World záměrně vynechávám. O tom někdy příště. Teď je na řadě IL-2 Great Battles Series. Je to pár dní co vyšla aktualizace 5.106. Pro druhoválečníky je zde možnost zakoupení dalšího Collector plane. Jde o známý sovětský univerzální stroj Lisunov Li-2 licenčně vyráběnou verzí DC-3. Dříve jsem dychtivě kupoval každý nový stroj s předstihem, podporu vývoje jsme považoval za povinnost. Dnes? Ani dolar. Proč? Momentálně nevidím ani náznak toho, že by se měl tento simulátor vyvíjet dál. A diskuze na oficiálním fóru typu „Stav zatím neoznámeného titulu“ mě neuspokojují. A asi nejsem sám. Takže team okolo IL-2 Great Battles Series momentálně nemůže počítat s finančními prostředky na jejich účet. Trochu mě to mrzí. Mám tento simulátor velmi rád a užil jsem si hodně zábavy především v off-line létání. To ale neznamená, že ho nebudu dál provozovat. Ještě je zde několik off-line kampaní, které bych chtěl vyzkoušet. A kariéra by mohla být po několika posledních úpravách ohledně rozmanitosti misí také podstatně zajímavější. Jak už jsem psal výše. Dlouhé zimní večery jsou na tenhle typ zábavy ideální.

Kam tedy vrhnout část svých vydělaných a naspořených peněz? Team Fusion a jejich IL-2 Sturmovik: Cliffs of Dover Blitz s Tobrukem mě neoslovil, a chystaná novinka IL-2 Sturmovik: Fortresses and Focke-Wulfs – Dieppe to pravděpodobně nezmění. I když nikdy bych neměl říkat nikdy. Pokud se to povede a splní vše, co je v popisu, určitě to může být konkurence současných titulů. Na to si ale budeme muset ještě nějaký čas počkat. Píše se něco o druhé polovině roku 2024. Jsem optimista a vidím to tak na konec roku 2025.

Co by mohlo rozvířit vody v oblasti leteckých simulátorů je chystaný titul od Skystreak Productions (Jason Williams) a Barbedwire Studios (Entropy.Aero) Combat Pilot. Počáteční titul se bude odehrávat v Pacifiku během roku 1942 v bitvě o Midway, Coral Sea a Wake Island. O jak rozsáhlou oblast půjde se časem jistě dozvíme. Simulátor bude startovat se dvěma stroji. Zeke a Wildcat z období 1942. Oblast, jak už jsem psal, nás zavede na Midway.

Jak Jason slíbil, tak udělal. Jeho oblíbnené Developer Diary jsou zpět. První a druhý už jsou venku a můžeme se potěšit prvními screenshoty. Wildcat a Zeke. Já pevně doufám, že koncem roku 2024 už budeme moct pozorovat tichomořské vlny z kabiny letadel a neochvějně se vrhat tam a zpět na palubu letadlových lodí. Měl jsem hrozně rád Microsoft Combat Flight Simulator 2: WWII Pacific Theater tak i v IL-2 Sturmovik: Pacific Fighters. Někdo může podotknout, že se momentálně chystá něco do DCS World v podání F4U-1D Corsair od Magnitude 3. Já ale vím, že uspokojení 100% najdu až v titulu od Jasona Williamse 🙂 .

Pro dnešek je to vše… Tak zase za týden nebo při nějaké mimořádné události.

1 komentář na “Jak šel čas”

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..