Přeskočit na obsah

IL-2 Great Battles Series – Developer Diary 260

Včera jsme se vrátili s rodinkou poměrně dlouho večer. Začala houbařská sezóna (houby nejím) a tak jsme se toulali dlouho po lese a večer probíhalo čištění. Takže info k Developer Diary 260 až dnes ráno. Co nás vlastně čeká a nemine.

Do několika týdnů nás čeká zásadní změna. Verze 4.501, která vyjde, bude obsahovat velmi důležitá vylepšení. Zajištění požadované co nejkvalitnější úrovně viditelnosti letadel (problém mizejících a špatně viditelných letadel) a modelování reakcí pilota na vysoké zatížení pozitivních a negativních G. Pro mě to znamená že uvidím „kulový“stejně jako do teď. Nicméně plánuji zakoupení nového monitoru (díky Karle) a tam už bych snad mohl něco zahlédnout. Další plánovanou novinkou je MSAA 8x. To pravděpodobně otestuje naše grafické karty, a pro mnohé to bude impuls k nákupu nového hardware. Na ukázku nové viditelnosti letadel se můžete podívat na tomto videu: IL-2 Sturmovik Spotting Fun 4K Demo

Další dobrá zpráva je především pro majitele Bodenplatte. Verze 4.501 nám přinese dlouho očekávanou kampaň určenou právě pro tento modul – Wind of Fury. Autorem není nikdo jiný než nám známý tvůrce kampaní Alexander = BlackSix = Timoshkov. Celkem podrobný popis najdete přímo zde: Je věnována RAF č. 486 (Nový Zéland), která létala na stíhačkách Tempest Mk.V. Zasazena bude do období od 1. října 1944 do 1. ledna 1945. A zde jen pár screenshotů (ostatní opět na DD 260)

Wind of Fury – BlackSix
Wind of Fury – BlackSix

Další důležitá změna, která nás čeká v aktualizace 4.501 opět značně ovlivní viditelnost letadel. Nastavení oparu. Ten si budete mít možnost nastavit jak v rychlých misích, tak i při tvorbě klasických misí a při tvorbě kampaní. Minimální nastavení bude nadále odpovídat úrovni oparu v aktuální verzi, zatímco vyšší hodnoty budou vypadat jako následující screenshoty. Na to se fakt těším. Vždy si rád vzpomenu na mlžná rána v IL-2 Sturmovik 1946. Tak konečně se dočkáme i zde. No a co nám to na těch screenshotech letí? Že by „Hurrík“ 😀

Minimal atmospheric haze
Max atmospheric haze

Určitě navštivte včerejší Developer Diary 260, kde je toho ještě spoustu. Já jdu venčit psa a pokračovat v přípravě dalšího článku.
Hezký a klidný víkend

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..