Přeskočit na obsah

Fotografie týdne (29.1.2023 – 4. týden)

Neděle. Venku po delší době opět vidím slunce. Vyvenčení psa mě ale upozorňuje, že tu stále máme leden. A tak jsem po procházce opět zasedl k PC a hodím sem nějaké moudro. Ohledně simulátoru IL-2 Great Battles series svítá naděje. Z nejmenovaných zdrojů se doneslo, že byla vypuštěna nová testovací verze hry. Tak snad se předplatitelé (jakožto i já) dočkají zbývajících colector planes jako je IAR-80/81 a Spitfire Mk.XIV w/ Teardrop Canopy. Pak ať už se děje cokoliv. Dostal jsem se do fáze, kdy je mi to celkem jedno 🙂 .

Modely. Moje dilema je neustále na pořadu dne. Ráno jsem rozhodnutý stavět „dvaasedmi“ a večer už zase „čtvrtkařím“. Proto jsem se nakonec dokopal k tomu, že jsem rozpracoval obě dvě měřítka. Zvolený typ u mě není překvapením. Fw190A-8 od firmy Eduard. Kamufláž jsem si nevybral zrovna nejlehčí, i když by se to mohlo zdát. Půjde o stroj z Bad Aiblingu. Kokpit obou měřítek už mám pohromadě. Až uznám za vhodné, zveřejním i nějaké fotografie ze stavby. Chce to ale čas 😀 .

A teď k fotografii týdne. Nebudu se nijak extrémně rozepisovat. Vybral jsem poměrné známou fotku Mistel S3C – Ju88G-10 a Fw190A-8 na letišti Bernburg, období někdy duben – květen 1945. Pokud byste se chtěli dozvědět více, doporučuji si opatřit knihu Mistel – German Composite Aircraft a Operations 1942-1945 od Roberta Forsytha, na kterou mám také zálusk a dá se pořídit i u nás v Čechách.

Mistel S3C – Cvičná verze Mistelu – zdoj: wikimedia

Zde je odkaz na fotografii ve vyšším rozlišení – ODKAZ

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..