Přeskočit na obsah

Recenze – Lightning Strikes! – Jaegermeister

Nelze stihnout vše. A tak jsem oslovil Pauluse, který létá off-line kampaně jako já, zda by neměl zájem napsat nějakou recenzi a umístit na moje stránky. Mám obrovskou radost, že nebyl proti a proto Vám zde mohu představit jeho dílo. A pevně doufám, že ne poslední. Takže Paulus představuje:

Název: Lightning Strikes!
Autor: Jaegermeister
Distribuce: Free
Download: součást IL-2 Sturmovik Great Battles Series
Download 4K skins: IL-2 Sturmovik forum

Obsah: Kampaň obsahuje celkem 25 misí. Budeš bojovat s 370. stíhací skupinou, která byla vytvořená kádrem pilotů – instruktorů v roce 1943. Byla rozmístěna v Anglii na začátku roku 1944 a vybavena dvou-motorovým strojem P–38 Lightning jako část IX. vojenského letectva.

Shrnutí: Větší část misí budete létat jako wingman s ostřílenými veliteli. V závěru kampaně se nakonec sám stáváte velitelem letky. První mise začíná v pondělí, 2. října 1944 v 09:30 hodin na letišti A-78 Florennes a poslední mise začíná v pondělí, 1. ledna 1945, 06:00 hodin. Jednotlivé mise jsou podrobně popsány ve zprávě zpravodajské služby a v podrobném letovém plánu. Nechybí ani informace o počasí. Samozřejmostí je callsigns a výzbroj. Kampaň je historicky začleněná do období neúspěšné Operace Market Garden, přes boje v Hurtgen Forrest, pokusy o proniknutí přes West Wall, Operace Queen, ofenziva v Ardennách, obklíčený Bastogne. V jisté misi budete velmi překvapeni, kdo po Vás bude střílet! Během plnění bojových úkolů se setkáte se změnami síly a směru větru. Během jedné akce se máme vyhnout mostu u Remagenu. Je silně bráněn rozmanitými druhy AAA. Ale jak Vás znám, nedá Vám to 🙂 . Nicméně Vám je to k ničemu, protože zničení mostu se Vám do splněných cílů nezapíše! Ale celkově velmi pěkná dobová atmosféra. Jednotlivé mise nejsou moc náročné, tak doporučuji nepoužívat zbytečná vylepšení v misích jako například objekt markers, Aiming assist, Bombing assist, Navigation markers (ten ani není potřeba, je zde přece podrobný letový plán), Autopilot a nezrychlujte si čas v misích. Pak budete mít co dělat na dlouhé zimní večery! V některých misích máme nést směs napalmu, ale ve výzbroji v simulátoru ji nemáme. Co mě opravdu vadí je to, že pro splnění mise nemusíš doletět zpět na základnu a bezpečně přistát. Po splnění hlavního úkolu i když havaruješ či zahyneš, mise je připsána jako splněna! Škoda
Autor recenze: Paulus

Jako bonus připravil Paulus překlad textů ke kampani do češtiny.
Stahuj zde

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..