Přeskočit na obsah

Fotografie týdne (7.1.2023 – 1. týden)

A máme tady rok 2023. Jaký vlastně bude? Z mého pohledu to vidím následovně. 1C Game Studios nám pravděpodobně naservíruje nový letecký simulátor. IL-2 Great Battles Series pravděpodobně skončila s poslední IL-2 Sturmovik: Battle of Normandy. Dodělá se pár Collector Planes a Vehicles, nějaká kampaň, a bude to. A potom se bude čekat a čekat… Od doby, co musel odejít (určitě to nebylo dobrovolné rozhodnutí) Jason Williams, to jde směrem dolů. Sám jsem zvědavý, co nový, a jak všude zdůrazňují větší team, předvede v následujících měsících. Mě to prostě nějak nebaví.

A tak jsem se zaměřil na modelařinu. Ve skříni se mi povaluje celkem dost modelů, a je potřeba začít postupně zpracovávat některé starší kousky. Musí přece uvolnit místo novým 😀 . Zásoba je jak 1/72 tak i 1/48. Ty si schovávám na důchodový věk, slepotu a třes rukou 😀 . Co neodmyslitelně k modelařině patří, je studium podkladů. Knihy, fotografie, dokumenty atd. Moje nejoblíbenější tituly jsou od JaPo, konkrétně série Druhá světová válka nad českým územím, Luftfahrtverlag-Start a jejich Luftwaffe im Focus a Air War Publications, kde si pravidelně kupuji eArticles, a nechávám převést do tištěné podoby.

A s tím je spojená nová kategorie Fotografie týdne. Ze spousty videí a fotografií, které jsou v dnešní době běžně dostupné na internetu, mě vždy nějaká osloví víc než ostatní. Tak jsem se rozhodl, že Vám moje oblíbené kousky ukážu.

První je z videa „Dániel László hadnagy, 11 légi győzelmes „Puma“ vadászrepülő ász életútja„, které zveřejnil Csaba B. Stenge

Messerschmitt Bf109G-6 – WNr.760381 – W.0+21 – Lt.Dániel László – 101/1 „Puma“ – Veszprem – Hungary – Summer 1944

Zde je odkaz na fotografii ve vyšším rozlišení – ODKAZ

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..