Přeskočit na obsah

Developer Diary 355

Minulý Developer Diary jsem vynechal. První světová válka mě prostě netáhne a vůbec netuším proč, když RoF jsem měl hodně rád. Asi mi chybí E.III 😀 . Dnešek je ale jiný. Brzy se dočkáme stroje, který jsem si kdysi dávno předplatil (myslím si, že to byla poslední investice ještě za éry Jasona) a konečně se dostává do finální fáze. Nádherný rumunský stroj I.A.R.

Příprava poslední aktualizace v tomto roce jede na plné obrátky. Kluzák CG-4A., který bude součástí Collector Planes, je pro team IL-2 Great Battles Series výzvou, protože pro jeho zapojení je zapotřebí několik zcela nových funkcí, které zatím nebyly nikdy součástí tohoto simulátoru. Mapa prvoválečné západní fronty a poslední stroj pro Flying Circus Vol. III, dvoumístný vůz R.E.8, jsou téměř komplet a probíhají finální úpravy. S tím je spojené důležité upozornění. Z důvodu obrovského množství změn, které se provádějí v režimu kariéry Flying Circus (mapa je mnohem více zalidněná, byla přidána nová letadla a její časové období začíná dříve), nebude kompatibilní se stávající kariérou. Proto, pokud máte rozjetou kariéru (jedná se jen o první světovou válku), doporučují její dokončení do 19. prosince (termín aktualizace).

Tak a vrátíme se k očekávanému I.A.R. Collector planes. Co považuji za dobrou zprávu je to, že v případě zakoupení tohoto stroje dostaneme místo jednoho rovnou dvě sběratelská letadla. Dlouhou a krátkou variantu. Každý z těchto typů letadel má svoje vlastní úpravy, schémata zbarvení, letové vlastnosti atd. Krátká verze bude k dispozici v prosincové aktualizaci 5.201, na dlouhou verzi si budeme muset počkat do roku 2024, někdy před koncem zimy. První nás tedy čeká I.A.R.80-A series 106-150, který bude základním modelem pro krátkou verzi a k té ještě spadají I.A.R.80-B series 181-200 a I.A.R.80-M. Dlouhá verze nese označení I.A.R.81 series 151-175. Ta mohla nést i zavěšenou výzbroj v podobě pum. Podtrupový bombový závěs měl mechanismus, podobný střemhlavému bombardéru Ju 87, zabraňující nárazu odhozené bomby do vrtule při střemhlavém bombardování.

Tak a to je dnes vše. Nám, co máme I.A.R. zakoupený v předprodeji, už zbýva jen 11 dní. Kdo ho nemá, může jít utratit aktuálně $ 19.99, než se cena po aktualizaci pravděpodobně zvýší.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..