Přeskočit na obsah

Budoucnost leteckých simulátorů

Dnes jsem si položil jednoduchou otázku. Co nás vlastně čeká v oblasti leteckých simulátorů v nejbližší budoucnosti? Začal jsem si dávat dohromady plusy a mínusy a tohle je můj výsledek.

Eagle Dynamics – DCS World
Vlastně jediná konkurence IL2 Sturmovik. Pro mě je to stále především moderní letecký simulátor, a drtivou většinou obsahu to jasně dokazuje. Nicméně pokud budete chtít pocítit druhoválečný konflikt, nic Vám v tom nebrání. Je zde DCS WWII: Europe 1944. Zasednout je možné do P-47D Thunderbolt, Fw 190 A-8, I-16 by OctopusG, Spitfire LF Mk. IX, Bf 109 K-4 Kurfurst, Fw 190 D-9 Dora a P-51D Mustang. To rozhodně není málo. Prohánět se můžeme na dvou mapách. Normandy 1944 Map a The Channel Map (využít můžete i jiné mapy ale není to ono). Ty považuji za dokonale zpracované a působí na mě velmi realisticky. A jako doplněk je zde ještě WWII Assets Pack. Jenže pro mě je tohle všechno, tak nějak málo. Asi mám větší touhu ponořit se do hry než studovat rozsáhlé manuály. Přesto už mě chybí jen P-47, I-16 a mapa kanálu. Vše se může samozřejmě postupem času změnit a Eagle Dynamics DCS World dokáže více zapracovat právě na období druhé světové války.

DCS – The Channel Map

1C Game Studios – IL-2 Sturmovik – Great Battles Series
Tohle je moje krevní skupina. Zábava, hra a simulátor v jednom. To je to, co potřebuji. Letadel je zde dostatečný počet (nicméně se těším na další kousky). Ani map, co se do počtu týče, není málo. Tady však kvalita lehce kolísá. Jasný příklad je mapa Kubáně nebo Velikie Luki. Dvě velmi precizně zpravované mapy plné detailů. A potom je tu poslední mapa Rheinland. Obří mapa, která musí být přizpůsobená létání on-line, aby zde běhalo vše jak má. Letecké základny si zaslouží jedničku. I města nevypadají špatně. Jen jsou zasazené prapodivně v polích. Žádná předměstí. A zbytek? Pustina s občasnými lesy. Listnatými. Ani jeden jehličnan. Proč například neudělali verzi off-line s vesničkami, statky, mlýny, památkami atd. A on-line verze mohla zůstat holá. Ale jinak nemám nic, co bych vlastně vytknul. Na internetu najdete spoustu statických kampaní, které jsou zdarma, nebo si je můžete zakoupit na oficiálních stránkách. Když se trefíte do sezónních slev, budou tam velmi zajímavé ceny. Dále je zde možnost nasadit na simulátor různé amatérské módy od lidí z komunity (to lze i v DCS World). Ale o tom až jindy.

IL-2 Sturmovik – Kuban map

Ostatní
Je toho ještě dost. První, co bych vyzdvihl, je IL-2 Dover Series. Tam spadá Cliffs of Dover Blitz a Desert Wings – Tobruk. Obojí stojí za vyzkoušení. Cliffs of Dover Blitz je vlastně následovník nepřekonatelného, co se obsahu tyče, simulátoru IL-2 Sturmovik 1946. Tento legendární produkt má neuvěřitelné množství letadel a map. Evropa, Afrika, Pacifik atd. Jenže už je to vysloužilý veterán a začíná zaostávat v mnoha aspektech. Nicméně i nadále na vylepšení pracuje Team Daidalos. A nevedou si špatně. Poslední lahůdka je německý bombardér He-177 Greif.
Dále tu máme Rise of Flight nebo modernější Flying Circus – Volume I. To nás vtáhne do období první světové války. A nebo on-line záležitost World of Warplanes. To mě ale neříká vůbec nic.

Maddox Games – IL-2 Sturmovik – Pacific Fighters

Jak už jsem psal někde uprostřed. IL-2 Sturmovik Great Battles Series je pro mě momentálně top simulátor. A pevně věřím, že to tak bude i za pár let, neboť na obzoru se opravdu neblýská na lepší PC simulátor časy.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..