Battle of Finland project

IL-2 Great Battles series je pro většinu z nás momentálně simulátorem číslo „1“. A vždy potěší, když se objeví něco, co tento produkt pozvedne. Věřím tomu, že se tak stane i s tímto rozpracovaným projektem.

IL-2 Battle od Finland
Na této mapě pracuje dobrovolně několik nadšenců už pár měsíců. Podle informací, které se dají najít na netu, dostává čím dál víc konkrétnější podobu.

Mapa má momentálně rozlohu 380 x 340 kilometrů a pokrývá většinu uzemí finských stíhacích letců od léta 1941 až do podzimu 1944. Nejdůležitějším městem oblasti jsou Viipuri a Kotka a samozřejmě i Leningrad. Jak je vidět na screenshotech modré body jsou finské letecké základny, sovětské základny mají červenou barvu a německé základny jsou zelené. Větší body jsou historická bombardovací letiště nebo jejich základny.

Jak je možné vidět na obrázku oblast Kotka-Lavansaari je zvýrazněna a to bude první testovací „dogfight“ mapa, co bude k dispozici. Je to 80 km x 80 km a převážnou část pokrývá moře. Půjde o malé cvičení, aby se team tvůrců naučil mapování.

Na podzim se chystá Team Battle od Finland otevřít nový podproces pro tento mapový projekt. Jakmile budou mít něco nového na ukázku, určitě nás budou včas informovat.

1 komentář: „Battle of Finland project

  1. Když už je tu téma o finech, nyní v říjnu 2018 vychází nová kniha v češtině „Finští sokoli“ 1. díl, dost se na ni těším:
    http://www.ceskycestovatel.cz/produkt/finsti-sokoli-1/

    A pro případné zájemce o téma přidávám také připomenutí klasiky v češtině z nakladatelství RTEVI „Stíhač nad Finskem“ od 3. nejúspěšnějšího finského stíhače E. Luukkanena: https://www.databazeknih.cz/knihy/stihac-nad-finskem-75679

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..